fbpx

Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi

Hızla değişen pazar koşullarında ve rekabetin içinde, önde soluksuz koşabilmek için markalarınıza yaptığınız yatırımlar çok önemlidir. Eğer markalar akıllı manevralarla, titizlikle yönetilmezlerse yok olmaya mahkumdurlar veya yok olmasalar dahi yine aynı sebepler ile yapılan yatırımın karşılığını alamazlar. Bu gün herhangi bir markaya yapılabilecek en değerli ve önemli yatırım bilgidir. Başarılı markalar yaratabilmek, değişen pazarlama dinamikleri içerisinde markanızı rekabet avantajı sağlayacak şekilde yönetebilmek için markaların stratejik yönetim süreçlerini ve dinamiklerini çok iyi bilmeniz gerekir.

Bu eğitimde amaçlanan, katılımcıların temel marka yönetim süreçlerine dair gerekli teorik bilgi ve pratik alt yapıyı edinmeleri, başarılı bir marka yönetimi için gerekli yapı taşlarının neler olduğunu Türkiye ve Dünya’dan örneklerle inceleyerek pazarlama dünyasında marka yönetiminin durduğu yeri ve rekabetteki dinamiklere dair bilgi ve vizyonlarını geliştirmeleridir.

Bizimde dünyada adından söz ettirecek güçlü markalara ihtiyacımız var ve bunu hep birlikte yapacağız. Bilinçlenerek, gelişerek, öğrenerek…

Online Marka Yönetimi Eğitiminin Avantajları

 • Eğitim birebir verilmektedir.
 • Eğitimler öğrenme garantilidir.
 • Eğitim sonrasında sertifika verilmektedir.
 • Eğitimler içerisinde iş veya marka fikriniz doğrultuda yönlendirmeler yapılmaktadır.
 • Eğitim süresi kişiye göre değişmektedir. Ortalama olarak 4-6 saat aralığındadır. Bu süreç saat dilimlerine ve haftalara bölünerek uygulanmaktadır.
 • Ömür boyu ücretsiz destek hakkına sahip oluyorsunuz.

Bu Eğitim Size Ne Katacak? 

Eğitim sonunda fikirden markaya giden süreci en şekilde öğrenip uluslararası standartlara kavuşarak ticaret hayatlarında güçlenmesi hedeflenmektedir. Marka yönetimi eğitimi bir markadan sorumlu herkesin marka oluşturmak ve onu markalaştırmak için neler yapması gerektiğini teorik ve pratik bilgilerle gösterir. Markalaşmaya dair genel bir bakış açısı geliştirebileceksiniz.

Marka Yönetimi Eğitimine Kimler Katılabilir? 

  • Pazarlama departmanı çalışanları,
  • Marka alanında çalışanlar,
  • Markasını kurmak/geliştirmek isteyenler,
  • Köklü bir markayı sürdürülebilir başarıyla var etmek isteyenler.
  • Pazarlama alanında yönetici ve yönetici adayları,
  • Yükselmek isteyen orta düzey çalışanlar,
  • Kariyerine marka yönetimi alanında yön vermek isteyenler,

Marka Yönetimi Eğitiminin İçeriği

Marka (Marka Bulma ve Konumlandırma Süreci)
Marka Nedir?
Temel Marka Unsurları

  • Marka İmajı,
  • Görsel Kimlik
  • Marka Kişiliği,
  • Marka Sadakati,
  • Marka Toplulukları,
  • Marka Yaşam Eğrisi

Güçlü Marka Nedir?
Ürün ve Marka Farkı
Türkiye’de Marka Yönetimi
Markanın Tarihsel Kökeni
Markanın Kişiliği
Markanın Hikayesi
Markalaşmanın Önemi ve Marka Değeri
Marka Elementleri Nelerdir? Neden Önemlidir?
Marka Genişletme Stratejileri

  • Dikey yönlü marka genişlemeleri
  • Yatay yönlü marka genişlemesi

Pazarlamada İtme ve Çekme Stratejileri (Pull-Push Marketing)
Marka Yönetimi Nedir?
Marka Yönetimi Nasıl Yapılır?
Marka Stratejileri
Güçlü Marka Oluşumunda Kurumsal Kimliğin Önemi

  • Görsel marka kimliği yaratım aşamaları
  • Logo, Sembol ve Sloganların kazandırdıkları
  • Markaların var olduğu sürece dikkat etmesi gerekenler
Hakkımda daha fazla detaya ulaşmak için haldunyildiz.com/hakkimda bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bu Program Kimler İçin Uygundur?

Marka yönetimi alanında kariyer yapmak isteyenler, Pazarlama alanında yönetici ve yönetici adayları, Kariyerine marka yönetimi alanında yön vermek isteyenler, Kurumlarda kurumsal iletişim uzmanı olup kendini geliştirmek isteyenler, Marka yönetimi konusunda kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyenler, Yükselmek isteyen orta düzey çalışanlar, Farklı birimlerde ve mesleklerde olup ekip yöneten tüm yöneticiler ve yardımcıları için uygundur.

Eğitim Sonunda Hangi Seviyede Uzmanlık Kazanacağım?

Programda edineceğiz güncel ve kritik bilgileri eğitim içerisindeki atölye çalışmaları ile pratik beceriye dönüştüreceksiniz. Marka yönetimi ve iletişimi alanında takip etmeniz gereken konuların ve çeşitli püf noktalarının da sizinle paylaşıldığı bu programın sonunda dijital ortamlarda marka yönetimi, marka yönetimi ve pr, stratejik marka yönetimi ve planlama, marka konumlandırma ve konumlandırma stratejileri konularında uzmanlık kazanacaksınız.

Eğitimde Uygulama Yapılıyor Mu?

Marka Yönetimi Eğitimi, etkileşime dayalı soru cevap şeklinde işlenen dersleriyle, örnek marka incelemelerine dayalı yapısıyla bu alandaki en iyi eğitim programıdır. Dolayısıyla programda çeşitli vaka analizleri ve çeşitli sektörlerden örnekler ile ders süreci sizin de aktif olarak katılarak gerçekleştirilir.

Eğitim Ne Kadar Sürüyor?

Eğitim süresi kişiye göre değişmektedir. Ortalama olarak 4-6 saat aralığındadır. Bu süreç saat dilimlerine ve haftalara bölünerek uygulanmaktadır.

26 Yorum

 1. Çok önemli bilgileri çok keyifli bir şekilde işlediğimiz harika bir eğitimdi. Bu eğitimden sonra markamın ismini buldum ve stratejimi belirledim. İyi ki bu eğitime katılmışım teşekkür ederim Haldun hocam.

 2. Haldun bey bu işi çok ileri seviyeye götürmüş. Çok sabırlı ve anlayışlı bir insan. Saat fark etmeksizin sorularımıza anlık dönüşler sağlıyor. İlgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyorum.

 3. Bütün bildiklerinizi unutun. Çok şaşırdım yani bir girişimci iseniz bir fikriniz varsa mutlaka almanız gereken bir eğitim. Her şeyi yeniden yapılandırdım desem yenidir. Tavsiye ederim.

  1. Yorumlarınız benim için çok kıymetli Behlül Bey, harika bir fikriniz var biz sadece nasıl hikayeleştirir ve farklılaşırsınız yollarını beraber örneklerle zihin açma çalışmaları yaptık. Her adımda beraber çok daha güzel yerlere geleceğiz.

 4. Bir girişim fikrim vardı Haldun Bey’e yazılarından denk geldim iyi ki gelmişim. Sohbet ettikten sonra eğitimini önderdi. Markanında eğitimimi olur demiştim ilk görüşmemizde. Daha 3 ay oldu aylık 35 bin civarında satış yapan bir markam var. Ama Haldun Hocam’ın dediği gibi marka olmak demek satış yapmak demek değil ama malum biz hep oraya bakıyoruz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kamil Keles Instagram
Instagram Hesabımı Takip Et, Yeni İçerikleri Kaçırma!
Takip Et
Yeni İçerikleri Kaçırma!
Takip Et