fbpx

Marka Yönetimi ve İletişimi Eğitimi

Hızla değişen pazar koşullarında ve rekabetin içinde, önde soluksuz koşabilmek için markalarınıza yaptığınız yatırımlar çok önemlidir. Eğer markalar akıllı manevralarla, titizlikle yönetilmezlerse yok olmaya mahkumdurlar veya yok olmasalar dahi yine aynı sebepler ile yapılan yatırımın karşılığını alamazlar. Bu gün herhangi bir markaya yapılabilecek en değerli ve önemli yatırım bilgidir. Başarılı markalar yaratabilmek, değişen pazarlama dinamikleri içerisinde markanızı rekabet avantajı sağlayacak şekilde yönetebilmek için markaların stratejik yönetim süreçlerini ve dinamiklerini çok iyi bilmeniz gerekir.

Bu eğitimde amaçlanan, katılımcıların temel marka yönetim süreçlerine dair gerekli teorik bilgi ve pratik alt yapıyı edinmeleri, başarılı bir marka yönetimi için gerekli yapı taşlarının neler olduğunu Türkiye ve Dünya’dan örneklerle inceleyerek pazarlama dünyasında marka yönetiminin durduğu yeri ve rekabetteki dinamiklere dair bilgi ve vizyonlarını geliştirmeleridir.

Bizimde dünyada adından söz ettirecek güçlü markalara ihtiyacımız var ve bunu hep birlikte yapacağız. Bilinçlenerek, gelişerek, öğrenerek…

Online Marka Yönetimi Eğitiminin Avantajları

 • Eğitim birebir verilmektedir.
 • Eğitimler öğrenme garantilidir.
 • Eğitim sonrasında sertifika verilmektedir.
 • Eğitimler içerisinde iş veya marka fikriniz doğrultuda yönlendirmeler yapılmaktadır.
 • Eğitim süresi kişiye göre değişmektedir. Ortalama olarak 4-6 saat aralığındadır. Bu süreç saat dilimlerine ve haftalara bölünerek uygulanmaktadır.
 • Ömür boyu ücretsiz destek hakkına sahip oluyorsunuz.

Bu Eğitim Size Ne Katacak? 

Eğitim sonunda fikirden markaya giden süreci en şekilde öğrenip uluslararası standartlara kavuşarak ticaret hayatlarında güçlenmesi hedeflenmektedir. Marka yönetimi eğitimi bir markadan sorumlu herkesin marka oluşturmak ve onu markalaştırmak için neler yapması gerektiğini teorik ve pratik bilgilerle gösterir. Markalaşmaya dair genel bir bakış açısı geliştirebileceksiniz.

Marka Yönetimi Eğitimine Kimler Katılabilir? 

 • Pazarlama departmanı çalışanları,
 • Marka alanında çalışanlar,
 • Markasını kurmak/geliştirmek isteyenler,
 • Köklü bir markayı sürdürülebilir başarıyla var etmek isteyenler.
 • Pazarlama alanında yönetici ve yönetici adayları,
 • Yükselmek isteyen orta düzey çalışanlar,
 • Kariyerine marka yönetimi alanında yön vermek isteyenler,

Marka Yönetimi Eğitiminin İçeriği

 1. Marka Nedir?

 2. Güçlü Marka Nedir?

 3. Marka ve Ürün Kapsamı?

 4. Markanın Tarihsel Kökeni

 5. Türkiye’de Marka Yönetimi?

 6. Temel Marka Unsurları

  Marka İmajı,
  Görsel Kimlik
  Marka Kişiliği,
  Marka Sadakati,
  Marka Toplulukları,
  Marka Yaşam Eğrisi

 7. Marka Öz Nitelikleri?

 8. İnsanlar Marka Mı Düşünür?

  Kategori Zirveleri

 9. Diderot Etkisi

 10. Marka Daralma ve Genişleme Stratejileri

  Dikey Yönlü Marka Genişlemeleri
  Yatay Yönlü Marka Genişlemeleri

 11. 5 Duyu Bağlamında Marka

 12. Sosyo-Ekonomik Statü ve Demografi

 13. Marka Konumlandırma ve Konumlandırma Stratejileri

  Marka Konumlandırma Süreci
  Marka Konumlandırma Stratejileri
  Konumlandırma Hataları
  Yeniden Konumlandırma

 14. Marka Değerini Ölçmek ve Geliştirmek

  Marka Değeri Yaklaşımları
  Marka Değerini Oluşturan Faktörler
  Marka Değerinin Ölçülmesinde Kullanılan Temel Modeller
  Marka Değerinin Yönetilmesi ve Geliştirilmesi

 15. Ayakta Kalmanın Tek Yolu

  (Markanın Geleceği ve Geleceğin Markaları)

 16. Güçlü Marka Oluşumunda Kurumsal Kimliğin Önemi

  Görsel marka kimliği yaratım aşamaları
  Logo, Sembol ve Sloganların kazandırdıkları
  Markaların var olduğu sürece dikkat etmesi gerekenler

Hakkımda daha fazla detaya ulaşmak için haldunyildiz.com/hakkimda bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bu Program Kimler İçin Uygundur?

Marka yönetimi alanında kariyer yapmak isteyenler, Pazarlama alanında yönetici ve yönetici adayları, Kariyerine marka yönetimi alanında yön vermek isteyenler, Kurumlarda kurumsal iletişim uzmanı olup kendini geliştirmek isteyenler, Marka yönetimi konusunda kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyenler, Yükselmek isteyen orta düzey çalışanlar, Farklı birimlerde ve mesleklerde olup ekip yöneten tüm yöneticiler ve yardımcıları için uygundur.

Eğitim Sonunda Hangi Seviyede Uzmanlık Kazanacağım?

Programda edineceğiz güncel ve kritik bilgileri eğitim içerisindeki atölye çalışmaları ile pratik beceriye dönüştüreceksiniz. Marka yönetimi ve iletişimi alanında takip etmeniz gereken konuların ve çeşitli püf noktalarının da sizinle paylaşıldığı bu programın sonunda dijital ortamlarda marka yönetimi, marka yönetimi ve pr, stratejik marka yönetimi ve planlama, marka konumlandırma ve konumlandırma stratejileri konularında uzmanlık kazanacaksınız.

Eğitimde Uygulama Yapılıyor Mu?

Marka Yönetimi Eğitimi, etkileşime dayalı soru cevap şeklinde işlenen dersleriyle, örnek marka incelemelerine dayalı yapısıyla bu alandaki en iyi eğitim programıdır. Dolayısıyla programda çeşitli vaka analizleri ve çeşitli sektörlerden örnekler ile ders süreci sizin de aktif olarak katılarak gerçekleştirilir.

Eğitim Ne Kadar Sürüyor?

Eğitim süresi kişiye göre değişmektedir. Ortalama olarak 4-6 saat aralığındadır. Bu süreç saat dilimlerine ve haftalara bölünerek uygulanmaktadır.
İleri Seviye “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Eğitimi” almak istiyor ve daha detaylı içeriğe bakmak istiyorsan hemen görsele tıklayabilirsin.

54 Yorum

 1. Aslında bu bölüm mezunuyum uzun bir aradan sonra tekrar için Haldun hocam ile tekrar etmek istedim. Fakat aldığım eğitim sonunda şunu söylemeliyim keşke sizin gibi hocalar üniversitede anlatsa dersleri. Hocam çok daha fazlasını hak ediyorsunuz.

 2. Çok önemli bilgileri çok keyifli bir şekilde işlediğimiz harika bir eğitimdi. Bu eğitimden sonra markamın ismini buldum ve stratejimi belirledim. İyi ki bu eğitime katılmışım teşekkür ederim Haldun hocam.

 3. Haldun bey bu işi çok ileri seviyeye götürmüş. Çok sabırlı ve anlayışlı bir insan. Saat fark etmeksizin sorularımıza anlık dönüşler sağlıyor. İlgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyorum.

 4. Bütün bildiklerinizi unutun. Çok şaşırdım yani bir girişimci iseniz bir fikriniz varsa mutlaka almanız gereken bir eğitim. Her şeyi yeniden yapılandırdım desem yenidir. Tavsiye ederim.

  1. Yorumlarınız benim için çok kıymetli Behlül Bey, harika bir fikriniz var biz sadece nasıl hikayeleştirir ve farklılaşırsınız yollarını beraber örneklerle zihin açma çalışmaları yaptık. Her adımda beraber çok daha güzel yerlere geleceğiz.

 5. Bir girişim fikrim vardı Haldun Bey’e yazılarından denk geldim iyi ki gelmişim. Sohbet ettikten sonra eğitimini önderdi. Markanında eğitimimi olur demiştim ilk görüşmemizde. Daha 3 ay oldu aylık 35 bin civarında satış yapan bir markam var. Ama Haldun Hocam’ın dediği gibi marka olmak demek satış yapmak demek değil ama malum biz hep oraya bakıyoruz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Haldun Yıldız Instagram
Instagram Hesabımı Takip Et, Yeni İçerikleri Kaçırma!
Takip Et
Yeni İçerikleri Kaçırma!
Takip Et